English Arabic Chinese (Simplified) Indonesian Malay

 

  • KedahApps.png
  • pelepasanAM2017.png

Mantan Pentadbiran

 

Mantan Setiausaha Kerajaan Negeri

                                                                   NAMA TAHUN MENJAWAT
En. Mohammad Ariffin bin. Mohd. Arshad
[ Setiausaha Kerajaan Negeri Yg. Pertama ]
 1905 - 1922
Haji Wan Yahya bin Wan Mohamad Taib
[ Setiausaha Kerajaan Negeri Yg. Kedua ]
 1922 - 1929
YTM Tunku Mohammad Ibni Almarhum Sultan Abdul Hamid Halim Shah
[ Setiausaha Kerajaan Negeri Yg. Ketiga ]
 1929 - 1930
YTM Tunku Mansor Ibni Almarhum Sultan Abdul Hamid Halim Shah
[ Setiausaha Kerajaan Negeri Yg. Keempat ]
 1930 - 1931
Haji Mohamad Sheriff bin Osman
[ Setiausaha Kerajaan Negeri Yg. Kelima ]
 1931 - 1948
YTM Tunku Ismail bin Tunku Yahya
[ Setiausaha Kerajaan Negeri Yg. Keenam ]
1948 - 1945
Syed Hassan bin Syed Zain Shahabuddin
[ Setiausaha Kerajaan Negeri Yg. Ketujuh ]
01/02/1954 - 06/01/1958
Tun Azmi bin Haji Mohamad
[ Setiausaha Kerajaan Negeri Yg. Kelapan ]
07/01/1958 - 22/09/1959
Dato' Haji Shuaib bin Osman (Dato' Paduka Seri Indera Kedah)
[ Setiausaha Kerajaan Negeri Yg. Kesembilan ]
23/09/1959 - 21/09/1969
Dato' Paduka Hj. Shaari bin. Hj. Daud (Dato' Paduka Seri Indera)
[ Setiausaha Kerajaan Negeri Yg. Kesepuluh]
22/09/1969 - 08/09/1976
Dato' Paduka Hj. Radzi bin Basir (Dato' Bijaya Indera)
[ Setiausaha Kerajaan Negeri Yg. Kesebelas ]
09/09/1976 - 14/01/1987
Dato' Paduka Hj. Syed Mansor Syed Kassim Barakbah (Dato' Jaya Pahlawan)
[ Setiausaha Kerajaan Negeri Yg. Kedua Belas]
15/01/1987 - 03/11/1987
Dato' Paduka Hj. Mohd Saad bin Endut (Dato' Indera Senggara)
[ Setiausaha Kerajaan Negeri Yg. Ketiga Belas ]
08/11/1987 - 27/08/1992
Dato' Paduka Hj. Ahmad Basri bin Mohd Akil (Dato' Lela Pahlawan)
[ Setiausaha Kerajaan Negeri Yg. Keempat Belas ]
28/08/1992 - 25/04/1996
Dato' Paduka Hj. Ismail bin Tan Sri Hj. Shafie (Dato' Lela Setia)
[ Setiausaha Kerajaan Negeri Yg. Kelima Belas ]
26/04/1996 - 26/05/2003
Dato' Wira Ku Nahar Ku Ibrahim
[ Setiausaha Kerajaan Negeri Yg. Keenam Belas]
12/06/2003 - 27/10/2004
Dato' Paduka Haji Unan Mashri Syed Abdullah (Dato' Bijaya Indera) [ Setiausaha Kerajaan Negeri Yg. Ketujuh Belas ]
28/10/2004 - 05/05/2009
Dato' Seraja Setia, Dato' Paduka Haji Rasli bin Basir
DHMS., DGMK., DSDK., AMK., BCK., BPL.,[Setiausaha Kerajaan Negeri Yg. Kelapan Belas ]
 
 
06/05/2009 - 05/05/2013
Dato' Wira Haji Mohd Puat Ali
[ Setiausaha Kerajaan Negeri Yg. Kesembilan Belas]

Mantan Menteri Besar

MANTAN MENTERI BESAR NEGERI KEDAH DARUL AMAN

NAMA

TAHUN MENJAWAT

Haji Mohamad Sheriff bin Osman
[ Menteri Besar Kedah Pertama ]

1948–1954

YTM Tunku Ismail bin Tunku Yahaya
[ Menteri Besar Kedah Kedua ]

1954–1959

Tan Sri Syed Omar bin Syed Abdullah Shahabuddin
[ Menteri Besar Kedah Ketiga ]

1959–1967

Tun Dato' Seri Utama Syed Ahmad bin Syed Mahmud Shahabudin
[ Menteri Besar Kedah Keempat ]

1967–1978

Dato' Seri Syed Nahad bin Tun Syed Sheh Shahabuddin
[ Menteri Besar Kedah Kelima ]

1978–1985

Tan Seri Haji Osman bin Haji Aroff
[ Menteri Besar Kedah Keenam ]

1985–1996

Y.B Tan Sri Sanusi bin Junid
[ Menteri Besar Kedah Ketujuh ]

1996–1999

Dato' Seri Haji Syed Razak bin Syed Zain Barakhbah
[ Menteri Besar Kedah Kelapan ]

1999–2005

Dato' Seri Haji Mahdzir bin Khalid
[ Menteri Besar Kedah Kesembilan ]

2005–2008

Tan Sri Ustaz Haji Azizan bin Abdul Razak
[ Menteri Besar Kedah Kesepuluh ]

2008–2013

YAB. DATO' SERI  HJ. MUKHRIZ  TUN  MAHATHIR S.P.M.K.,DHMS., DSNS.,

2013-Sekarang 

Mantan Ahli Mesyuarat Kerajaan

Penggal Pertama [1959-1964]

MANTAN AHLI MESYUARAT KERAJAAN PENGGAL KE-01 [ 1959-1964 ]

YB. ENCIK ARSHAD BIN TUNKU ISMAIL
[ Speaker - Kawasan Sala]
YAB. DATO' SERI MAHAWANGSA SYED OMAR BIN SYED ABDULLAH SHAHABUDIN
[ Menteri Besar - Kawasan Baling Barat]
YB. ENCIK MOHD. ZAHIR BIN ISMAIL
[ Kawasan Kota ]
YB. TUAN SYED AHMAD BIN SYED MAHMUD SHAHABUDIN
[ Kawasan Padang Terap ]
YB. DATO' DR. CHEAH TOOK LOK
[ Kawasan Alor Setar Pekan ]
 
 YB. TUAN HAJI ALI BIN HAJI ISMAIL
[ Kawasan Kangkong-Bukit Raya ]
YB. ENCIK K.KARUNA KARAN NAIR
[Kawasan Alor Setar Luar ]
YB.ENCIK AZAHARI BIN MOHD. TAIB
[ Kawasan Sungai Petani Luar ]
YB. TUAN HAJI OMAR BIN HAJI SALLEH
[ Kawasan Jitra] 

Penggal Kedua

MANTAN AHLI MESYUARAT KERAJAAN PENGGAL KE-02 [ 1964-1969 ]

YB. TUAN HAJI ZAINUDDIN BIN HAJI DIN
[ Speaker - Kawasan Bandar Baharu ] 
YAB. DATO' SERI MAHAWANGSA SYED OMAR BIN SYED ABDULLAH SHAHABUDIN
[ Menteri Besar -  Kawasan Baling Barat ]
YB. TUAN HAJI MD. ZAIN BIN YUSOF
[ Kawasan Baling Barat]
YB. DATO' SYED AHMAD BIN SYED MAHMUD SHAHABUDIN
[ Kawasan Padang Terap ]
YB. ENCIK SOON CHENG LEONG
[ Kawasan lunas ]
 
 YB. TUAN HAJI ALI BIN HAJI ISMAIL
[ Kawasan Kangkong-Bukit Raya ]
YB. ENCIK K.KARUNA KARAN NAIR
[Kawasan Alor Setar Luar ]
 
YB.ENCIK AZAHARI BIN MOHD. TAIB
[ Kawasan Sungai Petani Luar ]
YB. ENCIK ARSHAD BIN TUNKU ISMAIL
[ Kawasan Langkawi ]
YB. ENCIK CHIN CHIN CHEANG
[ Kawasan Sungai Petani Pekan ] 
YB. TUAN HAJI OMAR BIN HAJI SALLEH
[ Kawaan Jitra ]
YB. TUAN HAJI OMAR BIN HAJI AHMAD
[ Kawasan Langgar ] 

Maklumat Tambahan :

1 Dato' Syed Ahmad Bin Syed Mahmud menggantikan Dato' Syed Omar Bin Syed Abdullah Shahabudin selepas Yb. Dato' meninggal dunia pada 07-12-1967
2 Dato' Syed Omar Bin Syed Abdullah dilantik sebagai Menteri Besar baru pada 14-12-1967

 

 

 

 

Penggal Ketiga

MANTAN AHLI MESYUARAT KERAJAAN PENGGAL KE-03 [ 1969-1974 ]

YB. TUAN HAJI SALLEH BIN HAJI ISHAK
[ Speaker - Kawasan Sungai Petani Luar ] 
YAB. DATO' SERI MAHAWANGSA SYED AHMAD BIN SYED MAHMUD SHAHABUDIN
[ Menteri Besar -  Kawasan Padang Terap ]
YB. DATO' HAJI ZAINUDDIN BIN HAJI DIN
[ Kawasan Bandar Baharu]
YB. DATO' SYED NAHAR BIN TUN SYED SYED SHAHABUDDIN
[ Kawasan  Jerlun - Kodiang]
YB. DATO' SOON CHENG LEONG
[ Kawasan Lunas ]
 
 YB. ENCIK ISMAIL BIN KASSIM
[ Kawasan Kangkong-Bukit Raya ]
YB. ENCIK HARUN BIN ABDULLAH
[Kawasan Baling Timur]
 
YB. USTAZ ISMAIL BIN ABDUL WAHAB
[ Kawasan Yan - Merbok]
YB. ENCIK HANAFI BIN YUNUS
[ Kawasan Sidam ]
YB. ENCIK OSMAN BIN AROFF
[ Kawasan Jitra ] 
YB. ENCIK ABU BAKAR BIN UMAR
[ Kawaan Langgar - Limbong ]

Maklumat Tambahan :

1.
Yb. Encik Abu Bakar bin Umar meletak jawatan sebagai Ahli Mesyuarat Kerajaan pada 20-5-74 dan telah digantikan oleh Yb. Encik Harun bin. Hj. Jusoh pada 9-6-74.
2.
Yb. Encik Hanafi bin Yunus telah meletak jawatan pada 14-7-1971 dan digantikan oleh Yb. Tuan Hj. Mohd. Yasin bin Ibrahim pada 28-8-1971.
 3.
 Yb. Encik Abdullah bin Hj. Ismail telah dilantik menggantikan Yb. Ustaz Ismail bin Abdul Wahab yang telah meninggal dunia pada 22-5-1971.

 

 

 

 

 

Penggal Keempat

MANTAN AHLI MESYUARAT KERAJAAN PENGGAL KE-04 [ 1974-1978 ]

YB. ENCIK ABDULLAH BIN HAJI ISMAIL
[ Speaker - Kawasan Yan ] 
YAB. DATO' SERI MAHAWANGSA SYED AHMAD AL-HAJ BIN SYED MAHMUD SHAHABUDIN
[ Menteri Besar -  Kawasan Kuala Nerang ]
YB. TUAN HAJI MOHD.MUSLIM BIN HAJI OTHMAN
[ Kawasan Kuala Ketil ]
 YB. ENCIK ISMAIL BIN KASSIM
[ Kawasan Kangkong-Bukit Raya ]
YB. DATO'  SOON CHENG LEONG
[ Kawasan Lunas ]
 YB. ENCIK SUDIN BIN WAHAB
[ Kawasan Langgar - Limbong Kapal ]
 
YB. ENCIK OSMAN BIN AROFF
[ Kawasan Jitra ] 
YB. ENCIK ONG BOON SEONG
[ Kawasan Tikam Batu]
YB. ENCIK MOHD. ABU BAKAR BIN RAUTIN IBRAHIM
[ Kawasan Alor Merah ]
 YB. ENCIK LEONG MAN KAI
[ Kawasan Kulim ] 

Maklumat Tambahan :

1.
Yb. Encik Lim Wan Ming dilantik sebagai Ahli Dewan Undangan Negeri pada 12-06-1976 menggantikan Yb. Dato'  Soon Cheng Leong.

 

 

 

 

Penggal Kelima

MANTAN AHLI MESYUARAT KERAJAAN PENGGAL KE-05 [ 1978-1982 ]

YB. DATO' HAJI ABDULLAH BIN HAJI ISMAIL
[ Speaker - Kawasan Yan ] 
YB. ENCIK MUSTAFFA BIN KASSIM
[ Tim. Speaker - Kawasan Merbau Pulas ] 
YAB. DATO' SERI SYED NAHAR BIN TUN SYED SHAHABUDDIN
[ Menteri Besar -  Kawasan Langkawi ]
YB. DATO' HAJI MOHD.MUSLIM BIN HAJI OTHMAN
[ Kawasan Serdang ]
 YB. ENCIK ZAINOL ABIDIN BIN JOHARI
[ Kawasan Jeniang ]
YB. DATO' HAJI ENCIK OSMAN BIN AROFF
[ Kawasan Jitra ] 
 
YB. TUAN HAJI SHAARI BIN ABU BAKAR
[ Kawasan Pendang ]
 
YB. ENCIK MOHD. ABU BAKAR BIN RAUTIN IBRAHIM
[ Kawasan Alor Merah ]
 
YB. TUAN HAJI JAMALUDDIN BIN LEBAI BAKAR
[ Kawasan Pengkalan Kundur ]
 
 YB. ENCIK LEONG MAN KAI
[ Kawasan Kulim ] 

Penggal Keenam

MANTAN AHLI MESYUARAT KERAJAAN PENGGAL KE-06 [ 1982-1986 ]

YB. HAJI SHAARAI BIN ABU BAKAR
[ Speaker - Kawasan Pendang ] 
YB. HAJI JAMALUDDIN BIN LEBAI BAKAR
[ Tim. Speaker - Kawasan Pengkalan Kundur ] 
YAB. DATO' SERI SYED NAHAR BIN TUN SYED SHAHABUDDIN
[ Menteri Besar -  Kawasan Langkawi ]
YB. DATO' HAJI ABDULLAH BIN HAJI ISMAIL
[ Kawasan Yan ]
 YB. ENCIK ZAINOL ABIDIN BIN JOHARI
[ Kawasan Jeniang ]
YB. DATO' HAJI ENCIK OSMAN BIN AROFF
[ Kawasan Jitra ] 
 
YB. RAJA ARIFFIN BIN RAJA SULAIMAN
[ Kawasan Bayu]
 
YB. DATO' HAJI KHALID BIN HAJI ABDULLAH
[ Kawasan Alor Merah ]
 
YB. ENCIK YUSUF BIN ABDUL RAHMAN
[ Kawasan Jerlun ]
 
YB. ENCIK ZAKARIAN BIN SAID
[ Kawasan Anak Bukit ] 
 YB. ENCIK FANG CHOK SEONG
[Kawasan Lunas ]

  

Maklumat Tambahan :

1.
Yb. Encik Abu Bakar bin Umar meletak jawatan sebagai Ahli Mesyuarat Kerajaan pada 20-5-74 dan telah digantikan oleh Yb. Encik Harun bin. Hj. Jusoh pada 9-6-74.

 

 

 

Penggal Ketujuh

MANTAN AHLI MESYUARAT KERAJAAN PENGGAL KE-07 [ 1986-1990 ]

YB. DATO' HAJI SEROJI BIN HAJI HARON
[ Speaker - Kawasan Bayu ] 
YB. ENCIK MAHMUD BIN MD.ZAIN
[ Tim. Speaker - Kawasan Merbau Pulas ] 
YAB. DATO' PADUKA HAJI OSMAN BIN HAJI AROFF
[ Menteri Besar -  Kawasan Jitra ]
YB. DATO' HAJI ABDULLAH BIN HAJI ISMAIL
[ Kawasan Yan ] 
YB. ENCIK YUSUF BIN ABDUL RAHMAN
[ Kawasan Jerlun ]  
YB. ENCIK ZAKARIA BIN SAID
[ Kawasan Alor Janggus ]
 YB. DATO' FANG CHOK SEONG
[ Kawasan Gurun ]
YB. HAJI HANAFI BIN RAMLI
[ Kawasan Tunjang ] 
YB. ENCIK AZIZAN BIN HAJI TAIB
[ Kawasan Alor Merah] 
YB. TUAN DR. WAN AZMI BIN ARIFFIN
[ Kawasan Jeneri ]
YB. TUAN DR. S. SUBRAMANIAM A/L SUNDRAM
[ Kawasan Lunas ] 

  

Penggal Kelapan

MANTAN AHLI MESYUARAT KERAJAAN PENGGAL KE-08 [ 1990-1995 ]

YB. DATO' PADUKA HJ. ABDULLAH B. HAJI ISMAIL
[ Speaker - Kawasan Yan ] 
YB. ENCIK MAHMUD BIN MD.ZAIN
[ Tim. Speaker - Kawasan Merbau Pulas ] 
YAB. DATO' PADUKA HAJI OSMAN BIN HAJI AROFF
[ Menteri Besar -  Kawasan Jitra ]
YB. DATO' HAJI ABDULLAH BIN HAJI ISMAIL
[ Kawasan Yan ] 
YB. DATO' ABU BAKAR TAIB
[ Kawasan Langkawi ]  
YB. DATO' HAJI. ZAKARIA BIN SAID
[ Kawasan Alor Janggus ]
 YB. DATO' YONG PAU CHAK
[ Kawasan Kulim ]
YB. DATO' HAJI HANAFI BIN RAMLI
[ Kawasan Tunjang ] 
YB. DATO'  AZIZAN BIN HAJI TAIB
[ Kawasan Alor Merah] 
YB. DATO'  DR. WAN AZMI BIN ARIFFIN
[ Kawasan Jeneri ]
YB. ENCIK ABDUL RAHMAN BIN. IBRAHIM
[ Kawasan Derga ] 

  

Penggal Kesembilan

MANTAN AHLI MESYUARAT KERAJAAN PENGGAL KE-09 [ 1995-1999 ]

YB. DATO' ZAINOL BIN MD. ISA
[ Speaker - Kawasan Kupang] 
YB. HAJI GHAZALI BIN IBRAHIM
[ Tim. Speaker - Kawasan Pedu ] 
YAB. DATO' SERI SANUSI BIN JUNID
[ Menteri Besar -  Kawasan Kuah ]
YB. DATO' HAJI ABDULLAH BIN HAJI ISMAIL
[ Kawasan Yan ] 
YB. DATO' ABU BAKAR TAIB
[ Kawasan Langkawi ]  
YB. DATO' HAJI. ZAKARIA BIN SAID
[ Kawasan Alor Janggus ]
 YB. DATO' YONG PAU CHAK
[ Kawasan Kulim ]
YB. DATO' HAJI HANAFI BIN RAMLI
[ Kawasan Tunjang ] 
YB. DATO'  AZIZAN BIN HAJI TAIB
[ Kawasan Alor Merah] 
YB. DATO'  DR. WAN AZMI BIN ARIFFIN
[ Kawasan Jeneri ]
YB. ENCIK ABDUL RAHMAN BIN. IBRAHIM
[ Kawasan Derga ] 

   

Maklumat Tambahan :

1.

Yb. Dato' Zainol bin Md.Isa dilantik sebagai Speaker pada 5-6-1995 dan letak jawatan pada 31-7-1998. Kemudian Speaker diganti oleh Tuan Hj. Razak pada 24-8-1998.

2.  

Yb. Hj. Ghazali bin Ibrahim dilantik sebagai Timbalan Speaker pada 5-6-1995 dan letak jawatan pada 31-7-1997. Kemudian Timbalan  Speaker diganti oleh Dato' Sheikh Alias bin Mustafa pada 24-8-1997

 

 

 

 

 

Penggal Kesepuluh

MANTAN AHLI MESYUARAT KERAJAAN PENGGAL KE-10 [ 2008-2013 ]

 
YAB. DATO' SERI DIRAJA USTAZ AZIZAN BIN ABDUL RAZAK DHMS., SPMK., JP.
Pengerusi Jawatankuasa Perancangan Ekonomi Negeri
Pengerusi Jawatankuasa Perancangan Negeri
Pengerusi Jawatankuasa Hal Ehwal Tanah
Pengerusi Jawatankuasa Hasil Bumi Dan Sumber Asli
Pengerusi Jawatankuasa Majlis Tindakan Negeri
Pengerusi Jawatankuasa Keselamatan Negeri
Pengerusi Jawatankuasa Kewangan
Pengerusi Jawatankuasa Syarikat Milik Kerajaan [GLC]
 
 
 
 
 
YB. DATO' HAJI MOHAMED TAULAN BIN MAT RASUL DSDK.,PCK.,JP.
Pengerusi Jawatankuasa Agama
Pengerusi Jawatankuasa Pelajaran
Pengerusi Jawatankuasa Koperasi
Pengerusi Jawatankuasa Pembangunan Luar Bandar
Pengerusi Jawatankuasa Pembasmi Kemiskinan
 
 
 
 
 
YB. DATO' HAJI IR.PHAHROLRAZI BIN HAJI ZAWAWI DSDK., JP.
Pengerusi Jawatankuasa Kerajaan Tempatan
Pengerusi Jawatankuasa Bekalan Air
Pengerusi Jawatankuasa Sumber Air Dan Tenaga
 
 
 
 
YB. DATO' HAJI IR.AMIRUDDIN BIN HAMZAH., DSDK.
Pengerusi Jawatankuasa Industri dan Pelaburan
Pengerusi Jawatankuasa Perumahan
Pengerusi Jawatankuasa Kerja Raya
Pengerusi Jawatankuasa Pertanian dan Industri Asas Tani
 
 
 
 
 
YB.DATO' DR. HAJI HAMDAN BIN MOHAMED KHALIB.,SDK.
Pengerusi Jawatankuasa Belia Dan Sukan
Pengerusi Jawatankuasa Kesihatan
Pengerusi Jawatankuasa Kesenian Dan Warisan
Pengerusi Jawatankuasa Kebudayaan
Pengerusi Jawatankuasa Bioteknologi
 
 
 
 
 
YB. DATO' USTAZAH HAJJAH SITI ASHAH BT HJ GHAZALI DSDK., AMK.
Pengerusi Jawatankuasa Pembangunan Wanita
Pengerusi Jawatankuasa Pembangunan Keluarga
Pengerusi Jawatankuasa Kebajiakan Masyarakat
 
 
YB. DR. ISMAIL BIN SALLEH.,AMK
Pengerusi Jawatankuasa Badan-badan Bukan Kerajaan [NGO]
Pengerusi Jawatankuasa Sains dan Inovasi Teknologi Maklumat
Pengerusi Jawatankuasa Komunikasi
 
 
YB. DATO' MANIKUMAR A/L SUBRAMANIAN DSDK., AMK.
Pengerusi Jawatankuasa Pelancongan
Pengerusi Jawatankuasa Hal Ehwal Masyarakat India
Pengerusi Jawatankuasa Hal Ehwal Masyarakat Siam
 
 
YB.ENCIK LIM SOO NEE., AMK.
Pengerusi Jawatankuasa Perdagangan Dalam Negeri
Pengerusi Jawatankuasa Hal Ehwal Pengguna
Pengerusi Jawatankuasa Perpaduan
Pengerusi Jawatankuasa Pengurusan Sumber Manusia
YB. USTAZ HJ. ABD. GHANI BIN HAJI AHMAD.,SMK.,JP.
Pengerusi Jawatankuasa Penerangan
Pengerusi Jawatankuasa Pembangunan Insan
Pengerusi Jawatankuasa Pembanguna Usahawan
 
 
YB.ENCIK TAN JOO LONG @ TAN CHOW KANG.,AMK.,BKM.,JP
Pengerusi Jawatankuasa Alam Sekitar
Pengerusi Jawatankuasa Hal Ehwal Masyarakat Cina
Pengerusi Jawatankuasa Pengangkutan
 
 

Mantan Speaker

MANTAN SPEAKER NEGERI KEDAH DARUL AMAN

NAMA
 TAHUN MENJAWAT
 URUTAN 
Encik Arshad bin Tunku Ismail
20.5.1959 - 28.2.1964
 Speaker Pertama
Dato' Syed Omar bin Syed Abdullah Shahabudin
25.4.1964 - 07.12.1967
Speaker Kedua
Tuan Haji Salleh bin Haji Ishak
10.05.1969 - 30.07.1974
Speaker Ketiga
Encik Abdullah bin Haji Ismail
27.10.1974 - 11.06.1978
Speaker Keempat
Dato' Haji Abdullah bin Haji Ismail
26.07.1978 - 12.02.1981
Speaker Kelima
Haji Shaari bin Abu Bakar
22.04.1982 - 18.07.1986
Speaker Keenam
Haji Seroji bin Haji Haron
03.08.1986 - 04.10.1990
Speaker Ketujuh
Dato' Paduka Haji Abdullah bin Haji Ismail
21.10.1990 - 
Speaker Kelapan
Dato' Zainol bin Md Isa
05.06.1995 - 31.07.1998
Speaker Kesembilan
Tuan Haji Razak
24.08.1998 - 
 
Dato' Haji Badruddin bin Amiruldin
26-12.1999 - 
Speaker Kesepuluh
 Dato' Haji Md.Rozai bin Haji Safian
 2004-2008
Speaker Kesebelas
Dato' Haji Abdul Isa bin Ismail
 2008-2013
Speaker Keduabelas

Mantan Setiausaha DUN & MMK

MANTAN SETIAUSAHA PEJABAT DEWAN UNDANGAN NEGERI DAN MAJLIS MESYUARAT KERAJAAN NEGERI KEDAH DARUL AMAN

NAMA

TAHUN MENJAWAT

ENCIK MIHAT BIN SHAARI
 
 HAJI SULAIMAN BIN HAJI DAUD  
DATO' KHAIRUDDIN BIN ZAIN
 
 ENCIK A. RAHMAN BIN ZAINOL
 
ENCIK ABDUL RASHID BIN OTHMAN

–2011

TUAN HJ. MOHD YUSRI BIN MD.DAUD

2011–2013

TUAN HJ. SYED ISA BIN SYED IBRAHIM

2013–2014

HJ. IQBAL BIN AHMAD, AMK.,BCK.

2014-Sekarang 

UP

| Terma & Syarat | Dasar Privasi & Keselamatan | Penafian | W3C | Peta Laman |

Laman Web ini sesuai dilayari pada pelayar web Internet Explore II, Google Chrome 35, Firefox 35 ke atas dan resolusi terbaik adalah 1024 x 768 ke atas.